Czym jest NNW i na jakich zasadach działa?

Każdy samochód musi być ubezpieczony, przy czym istnieją zarówno ubezpieczenia obowiązkowe, jak i dodatkowe, dobrowolne. NNW nie należy do obowiązkowych ubezpieczeń, niemniej jednak posiadanie podobnej gwarancji jest konieczne, jeśli ktoś chce w miarę spokojnie poruszać się po drogach. Nigdy nie wiadomo co i kiedy się stanie – nawet jeśli ktoś samemu uważa, ktoś inny może być nieostrożny i wypadek gotowy. Dlatego jeśli tylko ma się taką możliwość, warto wykupić ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje ono zarówno kierowcę, jak i pasażerów pojazdu i oferuje pomoc w razie jakichkolwiek, określonych w umowie wydarzeń. Na jakich zasadach to wszystko działa?

NNW – o ubezpieczeniu

Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje ono życie i zdrowie kierowcy danego pojazdu oraz jego pasażerów. Ciężko jednoznacznie określić jakie sytuacje wchodzą w grę, ponieważ to wszystko reguluje umowa, podpisana przez obie strony i mająca charakter wiążący. To między innymi przeróżne sytuacje drogowe, związane po prostu z wykonywaniem czynności w pojeździe i przy nim – na przykład jeśli ktoś zostanie potrącony, pakując rzeczy do bagażnika, również otrzyma stosowną pomoc i zwrot kosztów leczenia. W mtu24.pl można liczyć na dwie kwoty takiego ubezpieczenia – 15 tysięcy złotych lub 25 tysięcy złotych. NNW chroni między innymi w sytuacjach, gdy doszło do wypadku podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu, naprawy pojazdu na trasie, czy też obsługi pojazdu (tankowania paliwa, rozładunku bagażnika). Niekoniecznie musi chodzić tu o wypadek z udziałem osób trzecich – przecież czasami użytkowanie pojazdu wywołuje i inne, niebezpieczne sytuacje. Warto więc dokładnie to ustalić w umowie.

Czym jest NNW i na jakich zasadach działa

NNW online – zasady

W tej chwili można liczyć również na nnw online, czyli na ustalenie wszystkich szczegółów ubezpieczenia przez internet. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mają coraz mniej czasu na kontakt osobisty z konsultantem. Oczywiście, chętni mogą również omówić wszystko telefonicznie, albo przybyć do placówki, jednak nie jest to konieczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.